PTASIA GRYPA? ŚWIŃSKA GRYPA? GRONKOWIEC? DEZYNFEKCJA, ODKAŻANIE - basen, pływalnia, szpital, ferma, Gronkowiec złocisty (Staphylococcus Aureus), ptasia grypa, H5N1, H1N1, świńska grypa, świńska, influenza ptaków, Avian Influenza,Bird Flu, Odkażanie powierzchni, dezynfekcja wody. Chemia basenowa, środki bakteriobójcze, wirusobójcze, grzybobójcze.
OXISEPT®

zastosowanie:
dezynfekcja i odkażanie powierzchni

przeznaczenie:
miejsca publiczne i prywatne

skuteczność:
gronkowiec i inne bakterie, wirusy m.in. H1N1, H5N1 (grypa), grzyby

ZAMÓW
OXISHOCK®

zastosowanie:
dezynfekcja i klarowanie wody

przeznaczenie:
basen, wanna spa, sauna, jacuzzi

skutecznóść:
przywraca wodzie czystość, przejrzystość

ZAMÓW
ŚWIŃSKA GRYPA wirus typu A H1N1


Gdy swińska grypa będzie już faktem w Polsce-jak jej zapobiegać i uniknąć?

Poniżej kilka ważnych porad:
 1. unikać kontaktu z osobami zarażonymi /szpitale, przychodnie, apteki/ a jeżeli jest konieczność przebywania używać maski ochronnej lub półmaski filtrującej, okularów ochronnych, rękawiczek ochronnych, kombinezonu ochronnego
 2. unikać zbiorowisk, imprez masowych i dużych skupisk ludzkich
 3. unikać komunikacji zbiorowej
 4. nie witać się przez podanie reki i poprzez całowanie
 5. osoby starsze i dzieci powinny pozostać w domu
 6. nosić właściwie dopasowane maseczki ochronne trójwarstwowe /o pełnej szerokości trzech warstw na całej powierzchni maski/ a najlepiej półmaski filtrujące klasy P2 z certyfikatem CE
 7. osoby, u których podejrzewa się świńska grypę, powinny być odizolowane od innych oraz poproszone o noszenie maseczki ochronnej. Jeśli taka maseczka nie jest dostępna lub nie jest tolerowana, można użyć chusteczki jednorazowej i zakrywać usta i nos podczas kasłania
 8. jak najczęściej myć i dezynfekować ręce
 9. unikać dotykania oczu, nosa i ust
 10. palacze powinni wyjmować papierosa z paczki po umyciu rąk
 11. brać prysznic po powrocie do domu z myciem głowy i twarzy
 12. używać środków dezynfekujących powierzchnie jak OXISEPT® i jak najczęściej dezynfekować podłogi, klamki, kierownice, klawiatury komputerowe, telefony, buty, odzież itp.
 13. można zrobić prowizoryczną matę dezynfekcyjną przed wejściem do mieszkania i nasączyć ją roztworem OXISEPT® aby nie wnosić wirusa na obuwiu
 14. osoby podejrzewające zakażenie powinny zastosować maseczkę ochronną dla ochrony swoich bliskich i innych osób i szybko udać się do lekarza

  Jak objawia się świńska grypa
  Objawy świńskiej grypy u ludzi są różne - od typowych objawów grypowych (gorączka, dreszcze, bóle mięśni, stawów i głowy, kaszel, ból gardła, bóle mięśni) po infekcje górnych dróg oddechowych i oczu, zapalenie płuc, zaburzenia oddychania itp.

  Informacje o działaniu środka dezynfekcyjnego OXISEPT® w przypadku ptasiej grypy H1N1- dotyczą także świńskiej grypy H1N1.  Dezynfekcja basenów
  Zakażenie wody w basenie, spa, wannie, jacuzzi np. bakteriami gronkowca złocistego (Staphylococcus Aureus), pałeczkami okrężnicy (Escherichia Coli), pałeczkami ropy błękitnej (Pseudomonas Aeruginosa), pałeczkami Legionella (Legionella Pneumophila), grzybami wywołującymi grzybice skóry lub wirusami np.HSV (wirus opryszczki) powoduje często zamknięcie basenu na co najmniej 2 tygodnie, a co za tym idzie: przestój, utratę klientów, kosztowną wymianę i grzanie nowej wody.

  Profilaktycznie i systematyczne stosowanie preparatów OXISEPT® i OXISHOCK® jest wielokrotnie tańsze niż wymiana i grzanie nowej wody.

  WAŻNE: Zawsze utrzymywać optymalne pH wody na poziomie 7,2 - 7,6 !

  Codzienna Dezynfekcja Plaży i Otoczenia

  Cotygodniowa Dezynfekcja Wody środkiem OXISHOCK®

  Kompleksowa Dezynfekcja Basenu Bez Wymiany Wody Po Stwierdzeniu Zakażenia Wody Bakteriami, Wirusami lub Grzybami

  Kompleksowa Dezynfekcja Basenu Z Wymianą Wody Po Stwierdzeniu Zakażenia Wody Bakteriami, Wirusami lub Grzybami

  Dezynfekcja Wanny, Spa, Jacuzzi

  Krew, Mocz, Kał w Wodzie

CODZIENNA DEZYNFEKCJA PLAŻY I OTOCZENIA
 1. 2% roztworem OXISEPT® (rozpuszczona saszetka 160g w 8 l wiadrze wody) przemyć dokładnie podłogę hali basenowej, dolną część ścian, kabiny pryszniców, przebieralnię, WC i wszystkie pomieszczenia, w których przebywają klienci.
 2. Przemyć lub spryskać dokładnie środkiem OXISEPT® rynnę przelewową basenu tak, aby środek przepłynął przez rury odpływowe.
 3. Preparat zostawić na 15 minut po czym zmyć tak, aby nie dostał się do wody basenowej
 4. Codziennie wymieniać 2% roztwór OXISEPT® w brodziku do dezynfekcji stóp.

COTYGODNIOWA DEZYNFEKCJA WODY ŚRODKIEM OXISHOCK®
 1. Rozsypać zawartość saszetki po powierzchni wody. Nie wdychać pyłu.
  1. baseny prywatne z małym użyciem-raz w tygodniu 100g na 10m3 wody,
  2. baseny prywatne intensywnie użytkowane-raz w tygodniu 200g na 10 m3 wody,
  3. baseny publiczne z małym użyciem-raz w tygodniu 200g na 10 m3 wody,
  4. zwiększyć dawkowanie przy intensywnym użytkowaniu basenu.
 2. Po 15 minutach basen nadaje się do użytkowania.

KOMPLEKSOWA DEZYNFEKCJA BASENU PO STWIERDZENIU ZAKAŻENIA WODY BAKTERIAMI, WIRUSAMI LUB GRZYBAMI BEZ WYMIANY WODY
 1. Zdezynfekować wodę w basenie preparatem OXISHOCK® poprzez rozsypanie po powierzchni wody 300g na 10m3 wody. Nie wdychać pyłu.
 2. 2% roztworem OXISEPT® (rozpuszczona saszetka 160g w 8 l wiadrze wody) przemyć dokładnie podłogę hali basenowej, dolną część ścian, kabiny pryszniców, przebieralnię, WC i wszystkie pomieszczenia, w których przebywają klienci.
 3. Przemyć lub spryskać dokładnie 2% roztworem OXISEPT® (rozpuszczona saszetka 160g w 8 l wiadrze wody) rynnę przelewową basenu tak, aby środek przepłynął przez rury odpływowe. Preparat zostawić na 15 minut, po czym zmyć tak, aby nie dostał się do wody basenowej.
 4. Wypłukać filtr basenowy zgodnie z instrukcją obsługi filtra.
 5. Wsypać 2-4 opakowania (w zależności od wielkości filtra) OXISEPT® do instalacji filtracyjnej np. do pompy i wypełnić powstałym roztworem całą instalację uzdatniania wody.
 6. Pozostawić roztwór OXISEPT® na 15 minut. Korzystne jest pozostawienie roztworu OXISEPT® na 1 godzinę w instalacji w celu usunięcia kamienia, pod którym gromadzą się drobnoustroje.
 7. Wypłukać filtr basenowy i całą dezynfekowaną instalacje.
WAŻNE: Każda część wyposażenia basenu mająca kontakt z wodą powinna być przemyta roztworem OXISEPT®.

KOMPLEKSOWA DEZYNFEKCJA BASENU PO STWIERDZENIU ZAKAŻENIA WODY BAKTERIAMI, WIRUSAMI LUB GRZYBAMI Z WYMIANĄ WODY
 1. Wypompować wodę z basenu.
 2. 2% roztworem OXISEPT® (rozpuszczona saszetka 160g w 8 l wiadrze wody) przemyć nieckę basenową i zbiornik przelewowy wlewając środek także do instalacji wodnej.
 3. Preparat zostawić na 15 minut po czym zmyć wodą.
 4. 2% roztworem OXISEPT® (rozpuszczona saszetka 160g w 8 l wiadrze wody) przemyć dokładnie podłogę hali basenowej, dolną część ścian, kabiny pryszniców, przebieralnię, WC i wszystkie pomieszczenia, w których przebywają klienci.
 5. Przemyć lub spryskać dokładnie 2% roztworem OXISEPT® (rozpuszczona saszetka 160g w 8 l wiadrze wody) rynnę przelewową basenu tak, aby środek przepłynął przez rury odpływowe. Preparat zostawić na 15 minut, po czym zmyć tak, aby nie dostał się do wody basenowej.
 6. Wypłukać filtr basenowy zgodnie z instrukcją obsługi filtra.
 7. Wsypać 2-4 opakowania (w zależności od wielkości filtra) OXISEPT® do instalacji filtracyjnej np. do pompy i wypełnić powstałym roztworem całą instalację uzdatniania wody.
 8. Pozostawić roztwór OXISEPT® na 15 minut.
 9. Korzystne jest pozostawienie roztworu OXISEPT® na 1 godzinę w instalacji w celu usunięcia kamienia, pod którym gromadzą się drobnoustroje.
 10. Wypłukać filtr basenowy i całą dezynfekowaną instalacje.
WAŻNE: Każda część wyposażenia basenu mająca kontakt z wodą powinna być przemyta roztworem OXISEPT®.

DEZYNFEKCJA WANNY SPA, JACUZZI
 1. Wsypać 60g OXISHOCK® na 1000 l wody po każdym użyciu wanny, spa, jacuzzi. Nie wdychać pyłu. Po 15 min wanna nadaje się do użytkowania.
 2. Przy wymianie wody wymyć wannę 2%roztworem OXISEPT® (rozpuszczona saszetka 160g w 8 l wiadrze wody) i pozostawić roztwór w wannie i instalacji na 15 minut po czym wypłukać.
 3. Codziennie dezynfekować plażę, otoczenie wanny, prysznice, WC, przebieralnie 2% roztworem OXISEPT®.
 4. Codziennie wymieniać 2% roztwór OXISEPT® w brodziku do dezynfekcji stóp.

KREW, MOCZ, KAŁ W WODZIE
 1. Zalecamy opuszczenie basenu na czas dezynfekcji (25-30 min) przez wszystkich użytkowników.
 2. Usunąć z wody wiadrem lub siatką stałe zanieczyszczenia.
 3. Zdezynfekować wodę w basenie preparatem OXISHOCK®. Rozsypać po powierzchni wody 200-300g preparatu na 10m3 wody zależnie od stopnia zanieczyszczenia. Nie wdychać pyłu.
 4. Wypłukać filtr basenowy wodą zgodnie z instrukcją obsługi filtra.
 5. Wsypać 2-4 opakowań (w zależności od wielkości filtra) OXISEPT® do instalacji filtracyjnej np. do pompy i wypełnić powstałym roztworem całą instalację uzdatniania wody.
 6. Pozostawić roztwór OXISEPT® w instalacji na minimum 15 minut.
 7. Wypłukać wodą filtr basenowy (zgodnie z instrukcją obsługi filtra) i całą dezynfekowaną instalację.
Oferta
Home \ Porady
Porady